Informacje

IMG_7702 (Small)

Nazywam się Aleksander Kawęczyński. Prowadzę firmę związaną z obsługą informatyczną. Interesuje mnie technika, w szczególności elektronika. Na tym blogu pragnę umieszczać sprytne rozwiązania, wiadomości o sprzęcie oraz wskazówki i “ściągi” ze świata komputerów.

2 myśli w temacie “Informacje”

 1. Witam,

  Od dłuższego czasu planuję podróż rowerową do Grecji. Przed wyjazdem jednak chciałbym zaopatrzyć się w porządne oświetlenie. Wybór padł na: http://allegro.pl/bocialarka-xm-l2-800lm-neutral-5000k-i3247415743.html Jako że posiadam dynamo w piaście, oraz odpowiedni konwerter http://allegro.pl/bocialarka-xm-l2-800lm-neutral-5000k-i3247415743.html chciałbym kupić ładowarkę do tej latarki. I tu pojawia się moje pytanie, czy istniałaby możliwość zamówienia u Pana ładowarki jaką przedstawił Pan w jednym ze swoich wpisów. Myśli Pan, że jest sens montowania wejścia mini USB w tej latarce by na bieżąco można było ją ładować?

  Z góry serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam
  Piotr

 2. Latarka bardzo fajna. Pojawiła się chyba pomyłka w linkach (jeden jest zdublowany, brakuje konwertera). Z tego co widzę, latarka nie posiada gniazda ładowania. Może to być problematyczne podczas jazdy, kiedy latarka może ciągle pobierać energię z dynama. Niestety nie mam możliwości wyprodukowania urządzenia, na które mógłbym dać gwarancję na podróż do Grecji, a tandety nie mam zamiaru wciskać.
  Dobrym pomysłem może okazać się:
  1)Posiadanie ładowarki akumulatorów 18650 zasilanej z USB jako niezależne urządzenie
  2)”Symulator baterii” mocowany w latarce zamiast akumulatora, pobierający energię z dynama. Służyłby on do zasilania latarki w czasie jazdy.
  Największym problemem jest przeróbka latarki w taki sposób, aby dało się ładować akumulator, oraz żeby latarka zachowała swoje dobre cechy takie jak szczelność, wytrzymałość, niezawodność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.