Informacje

Nazywam się Aleksander Kawęczyński. Prowadzę firmę związaną z obsługą informatyczną. Interesuje mnie technika, w szczególności elektronika. Na tym blogu pragnę umieszczać sprytne rozwiązania, wiadomości o sprzęcie oraz wskazówki i “ściągi” ze świata komputerów.

2 komentarze do “Informacje”

 1. Witam,

  Od dłuższego czasu planuję podróż rowerową do Grecji. Przed wyjazdem jednak chciałbym zaopatrzyć się w porządne oświetlenie. Wybór padł na: http://allegro.pl/bocialarka-xm-l2-800lm-neutral-5000k-i3247415743.html Jako że posiadam dynamo w piaście, oraz odpowiedni konwerter http://allegro.pl/bocialarka-xm-l2-800lm-neutral-5000k-i3247415743.html chciałbym kupić ładowarkę do tej latarki. I tu pojawia się moje pytanie, czy istniałaby możliwość zamówienia u Pana ładowarki jaką przedstawił Pan w jednym ze swoich wpisów. Myśli Pan, że jest sens montowania wejścia mini USB w tej latarce by na bieżąco można było ją ładować?

  Z góry serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam
  Piotr

 2. Latarka bardzo fajna. Pojawiła się chyba pomyłka w linkach (jeden jest zdublowany, brakuje konwertera). Z tego co widzę, latarka nie posiada gniazda ładowania. Może to być problematyczne podczas jazdy, kiedy latarka może ciągle pobierać energię z dynama. Niestety nie mam możliwości wyprodukowania urządzenia, na które mógłbym dać gwarancję na podróż do Grecji, a tandety nie mam zamiaru wciskać.
  Dobrym pomysłem może okazać się:
  1)Posiadanie ładowarki akumulatorów 18650 zasilanej z USB jako niezależne urządzenie
  2)”Symulator baterii” mocowany w latarce zamiast akumulatora, pobierający energię z dynama. Służyłby on do zasilania latarki w czasie jazdy.
  Największym problemem jest przeróbka latarki w taki sposób, aby dało się ładować akumulator, oraz żeby latarka zachowała swoje dobre cechy takie jak szczelność, wytrzymałość, niezawodność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.