Neverhood na Windows 7

Pewnie nie tylko ja lubię sobie pograć w klasyki gier. Do tej kategorii zalicza się również gra Neverhood. Oryginalnie została ona wydana pod system Windows 95, co prawie na pewno oznacza kłopoty z uruchomieniem jej na nowoczesnym sprzęcie i oprogramowaniu. Gra po zainstalowaniu uruchamia się, ale ma duże kłopoty z kolorami:

Nie wystarczają tu jedynie sztuczki z zakładką “Zgodność”. Aby w pełni cieszyć się grą, należy pobrać te oto archiwum:
WAVistaWin7
Znajdujący się w nim program wypakowujemy do katalogu z zainstalowaną grą. Teraz zmieniamy nazwę pliku gry z

nhc.exe

na

wa.exe

Po czym klikamy prawym klawiszem myszy na ten plik, wybieramy “Właściwości” -> zakładka “Zgodność” i ustawiamy następujące opcje:

 • Uruchom ten program w trybie zgodności z: Windows 95
 • Uruchom w 256 kolorach

I to wszystko. Grę uruchamiamy za pomocą programu “WAVistaWin7.exe”. Proponuję więc umieścić do niego skrót np. w Menu Start.

Miłej zabawy w plastelinowym świcie!

22 komentarze do “Neverhood na Windows 7”

 1. Kurcze, jaki może być powód tego, że nie działa ;( Zrobiłem wszystko jak trzeba! Na początku jak włączyłem pierwszy raz przez kilka sekund, było spoko ale po chwili znowu się zepsuło ;(

 2. Witam,
  po uruchomieniu patcha gra działa poprawnie, jednak kursor zacina się niczym wykonany techniką poklatkową 🙂 Czy jest na to jakieś rozwiązanie?

 3. Grałem w to na studiach, a teraz grają w to moje dzieci, i ja:) Niestety, od jakiegoś czasu wywala grę w momencie gdy clayman zasiada za armatą i spogląda przez lunetę. Z tego co pamiętam był tam jakiś filmik – poajwia się czarny ekran oraz Wyskakuje komunikat o jakimś błędzie NHC. To samo na Win XP i Win 7. Kombinowałęm ze sterownikami i kodekami ale nic to nie dało. Pomocy!

 4. niestety, za kaŻdym razem gdy kopiuję plik do katalogu z Neverhoodem wiesza mi się komputer:(
  Szkoda,
  będę wdzięczny za każdą pomoc, grałem ja, potem moje dzieci, lafa chwila będą miały swoje dzieci ale gra przestała działać . Pomocy!
  Pozdrawiam
  Tomasz

 5. Witam, a mnie po włączeniu gry wszystko śmiga fajnie, DO MOMENTU wyjścia ludzikiem na dwór. Gra zaczyna mi wtedy mrugać i nie da się grać. Jak wracam spowrotem do jakiegoś budynku – jest luz. P.s. nie mam epilepsji, ale efekty są mega drażniące. :(:( Proszę o pomoc

 6. U mnie działa, ale trzeba zrobić to na 2 etapy:
  1) uruchomić setup95.exe (aby dostać dostęp do CD/DVD)- pojawi się okno Neverhood.
  2) uruchomić plik WAVwistaWIN7.exe

 7. Działa na windows 7 <3, w nazwie pliku trzeba wkleić samo wa (bez exe), na początku nie zadziałało ale po reinstalu gry poszło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.